Kuru temizleme tekstil giyimdeki gelişmelerle birlikte başlamıştır. Ancak kuru temizleme sisteminin net başlangıcı ile ilgili bir çok farklı hikaye vardır.

Yağlı bir kumaş üzerine bir petrol ürünü dökülmesi sonucunda lekelerin çıkması mucitlere yol göstermiştir.

İlk kuru temizleme dükkanı 1840′lı yıllarda Paris’te açılmış olan Jolly-Belin’dir.


Bilinenin aksine kuru temizleme tamamen kuru bir uygulama değildir. Önceleri benzen, gazyağı gibi maddeler kuru temizlemede leke çıkarıcı olarak kullanılsa da bunların yerini daha güvenli çözücüler almıştır.

1930′larda perkotilen denilen leke çözücüler kullanılmıştır. Ürünler temizlenmeden önce farklı sınıflara ayrılmış leke çıkarıcılar ile bulanır ve ardından kuru temizleme makinasına atılır.

Giysiler uzunluklarına, kirlilik oranlarına ve talimatlarına uygun bir biçimde kategorilere ayrılarak temizlenir. Kullanılan solventler giysilerinizin hep ilk günkü ferahlıkta kalmasını sağlar.

Çünkü ürünler üzerinde herhangi bir zorlama olmadan bir çok leke çözünerek çıkmaktadır. Ancak ürünlerde bir kaç kez yıkanan veya yanma yolula bulaşan bazı lekelerin çıkmasına olanak yoktur. Bu tarz ürünleriniz için mağazamızı ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.


2 Yorum
 • RoofCozum
  Posted 18 Ekim 2019 16:25

  asfasgasd

  • RoofCozum
   Posted 18 Ekim 2019 16:25

   gasdg

Yorum Yapın